Latectus nekad nevienam nav lūdzis atļauju veikt jebkādus darbus uz tā saucamajām privātajām terasēm (skatīt šeit) un rīkojas tā it kā pārdoto dzīvokļu terases joprojām būtu viņu īpašums. Bez atļaujas tiek demontētās un aizvestas flīzes un veikti acīmredzami nekvalitatīvi jumta terases remontdarbi, terašu īpašniekiem neiesniedzot nekādus dokumentus par šo darbu saturu.
Tomēr dzīvokļa iekštelpās Latectus vēl nesaimnieko. Lai to izdarītu, Latectus pārstāvis BPT Alberta Aigara personā atsūta mums e-pastu:
“Vēlos informēt, ka SIA Ductus ir gandrīz pabeiguši Jūsu dzīvokļa terases remontdarbus. Ir palicis pēdējais posms – Jūsu terases apsildes pieslēgšana Jūsu dzīvokļa elektrotīkliem. Lai veiktu šo pieslēgumu elektriķim būs nepieciešams iekļūt Jūsu dzīvoklī.
Dzīvokļu pieslēgumu darbi ir plānoti pirmdien 09.09.2013. Lūgums informēt Ductus darbu vadītāju Ēvaldu 29115129 par laiku, kurā būs iespējams iekļūt Jūsu dzīvoklī.”
Bet 28. augustā saņēmām cita Latectus pārstāvja TARK GRUNTE SUTKIENE vēstuli ar kārtējo piedāvājumu atpirkt dzīvokli, kurā ir šāda frāze:
„..lūdzam neveikt nekāda veida darbības ar Nekustamo īpašumu, ne tādas, kuras uzlabo Nekustamā īpašuma tehnisko stāvokli, ne arī tādas, kuras pasliktina, lai varētu nodot Sabiedrībai atpakaļ Nekustamo īpašumu tādā stāvoklī, kāds tas bija uz 2013. gada 20. augustu (Pušu tikšanās dienu).”
Esam neziņā, kā rīkoties. Uz mūsu terases bez mūsu atļaujas darbojas BPT/Ductus. Nav skaidrs, vai viņu darbības uzlabo vai pasliktina dzīvokļa stāvokli. TARK GRUNTE SUTKIENE lūdz vispār neko neaiztikt. Izskatās, ka Latectus īsti nezina, ko dara tā daudzās „rokas”, jo tās pieprasa veikt pilnīgi pretējas darbības.
Tāpēc nosūtām vēstuli, atsaucoties uz normatīvajiem aktiem, kas ir daudz maz skaidri:
„Saskaņā ar dzīvokļa īpašuma likuma 4.panta (1) daļas 1) punktu ārtelpu norobežojošās konstrukcijas, starpstāvu pārsegumi (tai skaitā siltuma un skaņas izolācijas slāņi), kā arī dzīvojamo māju apkalpojošās inženierkomunikāciju sistēmas, iekārtas un citi ar dzīvojamās mājas ekspluatāciju saistīti funkcionāli nedalāmi elementi, kas nepieder pie atsevišķā īpašuma, ietilpst kopīpašumā esošajā daļā.
Ja pareizi saprotu, apsildes kabelis tiek ievietots notekcaurulē, kas atrodas siltumizolācijas slānī. Notekcaurule aizvada nokrišņus visai zem terases izvietotajai mājas daļai un nepieder pie atsevišķā īpašuma. Tāpēc neredzu pamatojumu pieslēgt apsildes kabeli mana dzīvokļa elektrības tīklam.
Blakus manai terasei atrodas vēl viena kopīpašumā esošā konstrukcija, tas ir, katlumāja, kurā, domājams, ir pieejams pieslēgums koplietošanas elektrībai. Tādējādi šo jautājumu var viegli atrisināt, tehniski nepieslēdzoties manam dzīvoklim.”
Starp citu, no kaimiņiem uzzinām, ka kabeļa jauda ir 100W un tas ieslēdzas, tiklīdz temperatūra sasniedz 0⁰C. Tas nozīmē, ka viens kabelis ziemas mēnesī patērē elektrību apmēram 7.00 LVL vērtībā. Sezonā varētu būt kādi 30-40 LVL. Ja ir vairāki kabeļi arī summa attiecīgi pieaug. Nav slikti par kopējā jumta sildīšanu. Tomēr ne tad, ja par to jāmaksā viena dzīvokļa īpašniekam
No comments:
Post a Comment